با این توصیه ها 15 سال بیشتر عمر می کنید!

:
با این پیشنهادا 15 سال بیشتر عمر می کنین!

:

مجله سیب سبز – آسا ابراهیمی: تلاشا واسه پیدا کردن اکسیرایی که قراره آدما رو جوون و سالم نگه دارن، ادامه داشته و هنوزم محققان می گن که میشه با ساختن اکسیر زندگی، به تک تک آدما عمر نوح داد.
هرچند اینجور اکسیری هنوز کشف نشده و هر سال به جمع محققان شکست که از پس ساخت این داروی زندگی بخش برنیامده ان، اضافه می شه، اما بررسیای محققان تا امروز خیلی هم در این مورد بی نتیجه نبوده است. محققان میگن اضافه کردن چند شمع به شمعای کیک تولدتون، به معجون عجیب و غریبی نیاز نداره. از نظر اونا اگه پیشنهادایی که در ادامه آوردیم رو به کار ببندین، می تونین بین یک تا 15سال بیشتر عمر کنین.

یه سال عمر بیشتر با…
خوردن شکلات کاکائویی
دور
آبنباتایی که فقط با آب و شکر و اسانس درست شدن رو خط بکشین و اگه
می خواین از مصرف یه خوراکی شیرین لذت ببرین، سراغ شکلاتای کاکائویی
برید. به نوشته دیلی میل، محققان فهمیدن که مصرف شکلات هم
می تونه یکی از رازای طولانی شدن عمر باشه.
اونا براین باورند که اگه
واسه دو هفته، هر روز 40گرم شکلات مشکی بخورین، اندازه هورمون استرس
تولید شده در بدن تون کم می شه و ناامیدی و افسردگی هم سراغ تون نمیاد.
گذشته از این، به گفته محققان آدمایی که شکلات می خورن تقریبا یه سال از
بقیه عمر می کنن و مصرف این خوراکی محبوب باعث طولانی شدن عمرشون
می شه. البته محققان این واقعیت رو هم اعلام می کنن که مصرف شکلات
بیشتر از زنا روی مردها اثر میذاره.
2/2سال عمر بیشتر با…
ماهی خوار شدن
ماهی
یه بار کافی نیس. واسه طولانی شدن عمرتون باید هر هفته و حتی هفته ای چند
بار غذاهای دریایی بخورین. محققان در بررسیای شون فهمیدن کسائی
که امگا3 زیادی وارد بدن شون می کنن به طور میانگین 2/2سال از دیگر افراد
بیشتر زندگی می کنن.
به نوشته ساینس دیلی، این افراد 27درصد کمتر با خطر
مرگ زودرس روبه رو هستن و به احتمال 37درصد کمتر از کسائی که زیاد امگا3
مصرف نمی کنن، دچار مشکلات قلبی و عروقی می شن. محققان می گن که
امگا3 سلولای بدن رو تقویت می کنه، عفونتا رو نابود می کنه و با
تقویت استخونا، کاهش فشارخون و بهبود بخشیدن به ریتم ضربان قلب عمر شما
رو طولانی می کنه.
6سال عمر بیشتر با…
هفته ای یه بار دویدن
میدونیم که صبح سر کار می رید و بعد از تاریک شدن هوا برمی گردید. در اینجور شرایطی انتظار نداریم که بعد از به آخر رسیدن کارتون سری به باشگاه محله تون بزنین و ورزش کنین. ما فقط از شما می خوایم آخر هفته ها و واسه یه بار در هفته، کمی بدوید. دیلی میل از زبون محققان دانمارکی نوشته که دویدن به مدت یک ساعت در هفته طول عمر آدم رو 6سال بیشتر می کنه.
بررسیای محققان نشون میده دویدن آهسته یا متوسط به مدت یک یا دو ساعت در هفته طول عمر مردان رو 2/6سال بیشتر و عمر زنان رو 6/5سال طولانی تر می کنه. محققان میگن همین اندازه دویدن خطر مرگ زودرس رو تا 44درصد کاهش می دهد.
7سال عمر بیشتر با…
25دقیقه پیاده روی روزانه

اگه
محل کارتون به خونه تون نزدیکه، با یه تیر دو نشون بزنین و پیاده به
خونه برگردین. با این کار نه فقط هزینه رفت وآمد تون رو پایین می بیارین،
بلکه 7سال هم به عمرتون اضافه می کنین. به نوشته هلث، محققان فکر می کنن هر
روز پیاده روی کردن، حتی اگه 25دقیقه به طول برسه، باعث طول عمر می شه.

به گفته اونا 25دقیقه راه رفتن سریع روزانه شاید تاثیر عجیب ای روی
کاهش وزن و آب شدن چربیای دور کمر شما نداشته باشه و تنها کمی لاغرتان
کنه اما طول عمرتون رو بین سه تا هفت سال بیشتر می کنه. بررسیای اونا
نشون میده که تنها 20دقیقه پیاده روی روزانه اندازه مرگ ومیر رو در افراد
با وزن متناسب و حتی در آدمایی که از چاقی بیشتر از اندازه رنج می برن رو 20درصد کاهش
میده.
12سال عمر بیشتر با…
ترک این عادتا
نمی تونین قاطعانه بگید که فقط با ایجاد یه تغییر در زندگی تون عمر نوح پیدا می کنین و از مرگ فاصله می گیرین. محققان میگن درسته که همه راه های گفته شده باعث بیشتر شدن عمرتون می شه اما اگه می خواین سالم، جوون و البته زنده بمونین، باید دور این عادتای داغون کننده رو خط بکشین. به نوشته رویترز، محققان فکر می کنن اگه سراغ سیگار و نوشیدنیای الکلی نرید، تنبلی و کم تحرکی رو کنار بذارین و رژیم غذایی سالمی رو هم انتخاب کنین، 12سال بیشتر عمر می کنین.
15سال عمر بیشتر با…
روزی نیم ساعت باشگاه رفتن
اگه امکانش رو دارین، واسه 20 تا 30دقیقه در  روز هم که شده، ورزش کنین. درسته که هفته ای یه بار دویدن و روزی نیم ساعت پیاده رفتن عمر شما رو طولانی می کنه اما محققان میگن اگه تنها 30دقیقه زمان ثابت رو به ورزش کردن اختصاص بدین، عمرتون 15سال طولانی تر می شه. به نوشته رویترز، محققان می گن که اگه هفته ای چهار بار به مدت 20 تا 30دقیقه با فعالیت متوسط ورزش کنین، عمرتون 15سال طولانی تر می شه.
15درصد عمر بیشتر با…
7ساعت در شب خوابیدن
اگه عادت کردین شبا 5ساعت یا کمتر بخوابین، باید قبول کنین که احتمال رسیدن تون به روزای پیری خیلی زیاد نیس. به نوشته ساینس دیلی، محققان میگن کسائی که خواب کافی ندارن یا به خاطر دچار شدن به مشکلات خواب نمی تونن شب تا صبح با آرامش چشمای شون رو ببندند و خواب برن، عمری کوتاه دارن.
از نظر اونا این افراد با اینجور عادتا یا مشکلاتی 15درصد از عمر خود کم می کنن، درحالی که اگه به اندازه کافی، یعنی 8-7 ساعت در شب بخوابن، می تونن از طولانی شدن عمرشون مطمئن شن. از نظر محققان آدمایی که به اندازه کافی استراحت می کنن، عمر طولانی تری هم دارن.
نگاهی به ارقامی که در این مطلب آوردیم بندازین. شما کدوم یکی از راه های گفته شده رو می تونین واسه طولانی کردن عمرتون امتحان کنین؟ اگه به عددی که واسه افزایش عمرتون با کمک این راه ها محاسبه کردین راضی نیستین، می تونین پیشنهادای زیر رو هم انجام بدین:

هفته ای سه روز غذای تند بخورین
اگه هر هفته یه یا دو روز  غذای تند بخورین، در مقایسه با کسائی که کمتر از یه بار در هفته غذای تند می خورن، ۱۰درصد احتمال مردن تون پایین تر میاد. محققان میگن کسائی که در بررسیای شون سه روز یا بیشتر در هفته غذاهای تند مصرف می کردن در مقایسه با اونایی که کمتر از یه بار در هفته سراغ این غذاها می رفتن، ۱۴درصد کمتر با احتمال از دست دادن جون شون روبه رو بودن.
بادام زمینی بخورین
اگه به بادام زمینی و ترکیبایی که با اون درست می شه حساسیت ندارین، از همین امروز سراغ آجیل فروشی سر راه تون برید و یه کیسه بزرگ بادام زمینی بخرین. محققان میگن این دانه خوش طعم خطر مرگ به وجود اومده به وسیله حمله قلبی رو کم می کنه.
اگر به خاطر ارث خانوادگی یا مشکلات خاص سلامت تون در خطر دچار شدن به مریضیای قلبی قرار داره، حتما این پیشنهاد رو جدی بگیرین و جون تون رو نجات بدین.
نون سبوس دار بخورین
به جای اینکه خودتون رو با نون لواشی که از آرد سفید و بدون سبوس درست می شه سیر کنین، از امروز جایی واسه نونای سبوس دار در سفره تون باز کنین. محققان میگن در نون سبوس دار ماده ای هست که خطر دچار شدن به مریضیای قلبی و عروقی رو پایین می آورد. پس واسه سالم نگه داشتن قلب تون و طولانی کردن عمر خود، فقط به مصرف بادام زمینی اکتفا نکنین و از نونای سبوس دار هم در تغذیه روزانه تون استفاده کنین.
باهوشا  بیشتر زنده می مانند
تست هوش بدین
واسه تخمن زدن عمرتون سری به یکی از مراکز روانشناسی بزنین. بله تعجب نکنین! شما با انجام یه تست هوش می تونین بفهمین که چقدر با خطر جوانمرگ شدن روبه رو هستین، چراکه از نظر محققان آدمای باهوش عمر طولانی تری دارن و کم هوشا زودتر می میرن.

منبع : برترینا

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *