با این خوراکی نوروزی از چاق شدن تان جلوگیری کنید!!

: با این خوراکی نوروزی از چاق شدنتون جلوگیری کنین!!

: با این خوراکی نوروزی از چاق شدنتون جلوگیری کنین!!

با خوردن آجیل از چاق شدنتون جلوگیری کنین

محققان به افراد دارای اضافه وزن پیشنهاد می کنن واسه لاغر شدن هر روز در وعده غذایی خود بادام رو بذارن. جالبه بدونین بر پایه جدیدترین تحقیقات خوردن بادام می تونه دلیل ایجاد حس سیری و جلوگیری از بروز اشتهای کاذب شه.

بررسیا نشون میدن محققان مخصوصا مصرف بادام رو در ازای مصرف تنقلات پرچرب، شور و شیرین به والدین کودکان در حال رشد پیشنهاد اکید می کنن تا اینطوری مانع از اضافه وزن در اونا شده و مواد مغذی واسه رشد در اختیار بدن کودکان قرار گیرد.

محققان این یافته ها رو براساس داده های جمع آوری شده از ۲۸ خونواده شامل پدر، مادر و فرزندان و بررسی تغییرات وزنی اونا پس از مصرف بادام به مدت ۳ هفته به دست آورده ان.

براین پایه به افراد پیشنهاد می کنن مصرف شکلای جور واجور دانه های آجیل و غلات سبوس دار رو در رژیم غذایی هفتگی خود بذارن البته اجرای این کار به شرط اینه که فرد به آجیل آلرژی نداشته باشن مخصوصا در کودکان مصرف آجیل باید با احتیاط انجام بشه.

به گفته محققان در طول سالهای گذشته سرانه مصرف آجیل شدیدا کم شده و مصرف غذاهای شور، ترش و شیرین چون چیپس و پفک و کیکای شکلاتی شدیدا زیاد شده.

محققان اخطار میدن مصرف غذاهای پرچرب و شیرین می تونه از دوران کودکی دلیل زیاد شدن وزن کودک شه و علاوه بر تأخیر در رشد و بلوغ زودرس باعث شه تا کودک در برابر دچار شدن به خیلی از بیماریای طولانی غیرواگیر چون مشکلات قلبی عروقی، کلیوی و حتی بروز سکته قلبی و مغزی زودرس قرار گیرد.

محققان در عین حال واسه بیشتر کردن تاثیر آجیل پیشنهاد می کنن شکلای جور واجور دانه های آجیل به صورت خام و بدون نمک مصرف شه و هم اینکه دانه های تازه آجیل مصرف شه.

از جمله دیگه دانه های آجیل که شامل شکلای جور واجور ویتامین ها واسه حفظ سلامت بدنه میشه به گردو، فندق، پسته، شکلای جور واجور مغز تخمها از جمله مغز تخمه کدو، بادام هندی، نخودچی و همین طور کشمش اشاره کرد.

جام جم آنلاین

منبع :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *