با این خوراکی ها در تابستان خنک بمانید | رژیم غذایی

با این خوراکیا در تابستون خنک بمونین

با این خوراکیا در تابستون خنک بمونین 

در فصل گرما و تابستون خوراکیایی هستن که موجب خنک نگهداشتن بدن می شن و هم اینکه آب بدن رو حفظ میکنن. مرکبات اثر خنک کنندگی و سم زدایی باور نکردنی در بدن دارن. اضافه کردن چند قطره لیموترش تازه به یه لیوان آب و نوشیدن اون نه فقط واسه تقویت سیستم ایمنی و سرحالی پوست مؤثره بلکه تمایل ما رو به نوشیدن آب بیشتری در روز زیاد کنه.

روزای گرم تابستون همیشه یادآور نوشیدنیای خنک و دسرهای سرده، در زیر به پیشنهاداتی واسه تامین آب بدن و خنک موندن در گرمای تابستون اشاره شده.

**خیار
خیار شامل آب فراوانیه و یه میوه به درد بخور واسه فصل گرما هستش. یه نوشیدنی با مقدار زیادی خیار و چند قطره لیموترش پیشنهادی عالی واسه رفع تشنگی و خنک ماندنه.

** هندوانه
می شه تابستون باشه و هندوانه در اون نباشه؟ تابستون و هندوانه دو یار جدا نشدنی هستن. این میوه خاصیت خنک کنندگی بالایی داره و آب لازم بدن رو تأمین می کنه.

** هلو
این میوه علاوه بر اینکه یه انتخاب مناسب واسه فصل گرماست؛ شامل مقادیر زیادی ویتامین A و C هستش که در سرحالی و سلامت پوست بسیار مؤثره.

** سیب
هر سیب به صورت میانگین دارای کالری و 4 گرم فیبره. هم اینکه، شامل یه نوع فیبر محلول به نام پکتینه که واسه مقابله با گرسنگی و کاهش وزن بسیار مؤثره.

** لیمو ترش
مرکبات اثر خنک کنندگی و سم زدایی باور نکردنی در بدن دارن. اضافه کردن چند قطره لیموترش تازه به یه لیوان آب و نوشیدن اون نه فقط واسه تقویت سیستم ایمنی و سرحالی پوست مؤثره بلکه تمایل شما رو به نوشیدن آب بیشتری در روز زیاد می کنه.

** کدو سبز
شامل مقادیر زیادی ویتامین C هستش. کدو منبع غنی منگنزه. این ماده معدنی از بدن در برابر رادیکالای آزاد مراقبت می کنه (به خصوص در تابستون و وقتی که بیشتر در برابر آسیبای نور خورشید قرار دارین) و انتخاب مناسبی واسه فصل گرما هستش.

.

منبع :gahar.ir

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *