“با این خوراکی ها سنگ کلیه را دفع کنید “

:
با این خوراکیا سنگ کلیه رو دفع کنین

: دفع سنگ کلیه با دلستر و آبلیمویک فوق تخصص تغذیه عقیده داره: نوشیدن همزمان "دلستر تلخ" و "آبلیمو" می تونه نقش موثری در دفع سنگ کلیه داشته باشه و در این مورد کمک کننده باشه.

دکتر کیومرث دانشور، با بیان اینکه نوشیدن روزانه هشت لیوان آب واسه سلامت کلیه ها کافیه، گفته: این تصور که نوشیدن آب زیاد می تونه به سلامت کلیه ها کمک کنه غلطه و اندازه مصرف آب در افراد سالم در حد هشت لیوان کفایت می کنه.

ایشون اضافه کرده: بدیش اینه بیماران کلیوی هم براساس همین تفکر اشتباه که نوشیدن آب به سلامت کلیه های اونا کمک می کنه همیشه به نوشیدن آب زیاد پیشنهاد می شن.

دانشور اعلام کرده: این در حالیه که اگه فردی دچار مشکل کلیه باشه نوشیدن آب زیاد نه فقط کمکی به اون نمی کنه، بلکه فشار مضاعفی رو هم به کلیه های اون وارد می کنه که واسه کلیه ها مضره.

این فوق تخصص تغذیه در مورد تاثیر نوشیدن زیاد آب بر دفع سنگ کلیه هم اونو خنثی دونسته و در این باره اینجور گفته: نوشیدن آب زیاد شاید تنها بتونه به اندازه کمی در جابجایی سنگ اثر داشته باشه، اما هیچوقت توان شکستن هسته مرکزی سنگ و دفع اونو نداره.

ایشون اعلام کرد: در جهت دفع سنگ کلیه پیشنهاد ما نوشیدن مایعات همراه آب لیمو مخصوصا نوشیدن دلستر تلخ و آبلیموه. مصرف آبلیمو به شکستن سنگ کلیه کمک کرده و نوشیدن دلستر تلخ موجب می شه تا بدنه شکسته شده سنگ و شن ایجاد شده اون در کلیه ها دفع شه.

جفت و جور و جمع آوری : گروه دارو و درمان پرداد /

.

منبع : pardad.ir