با این خوراکی ها | شوهرتان را مردتر کنید!

:
با این خوراکیا، شوهرتون رو مردتر کنین!

:

مجله سیب سبز – عذرا جوانمردی: رابطه جنسی ابعاد پیچیده روانی و اجتماعی داره که در صورت بروز اشکال یا اختلالی در کارکرد اون میان زن و شوهرا اختلافات و مشکلات در بقیه زمینه ها هم یکی پس از دیگری درست می شن. بخشی از عادی ترین مشکلات روابط جنسی به آقایون مربوط می شه. بی میلی جنسی، مشکل در نعوظ و انزال زودرس از موارد شایعی هستن که می تونن کانون روابط همسران رو از هم بپاشند. دکتر سمیه ماهروزاده، متخصص طب سنتی، راهکارهای تغذیه ای طب سنتی رو واسه درمان مشکلات جنسی مردونه ارائه می کنه و در عین حال تاکید داره این تصمیمات تغذیه ای فرد رو از مراجعه به دکتر بی نیاز نمی کنه.
زمینه های مشترک مشکلات
میل به رابطه زناشویی هرچند یه پدیده غریزیه و بین تموم افراد مشترکه، اما به دلایل جور واجور شدت و ضعف اون در هر فردی فرق داره. بی میلی جنسی و اختلالاتی مثل نعوظ و زودانزالی زمینه های مشترکی دارن و همه از ضعف عمومی بدن، ضعف قوای جنسی، ضعف اعضای حیاتی بدن و سوءمزاجا نشأت می گیرن. به عبارت دیگه بی میلی جنسی به طور خاص تحت تاثیر این دلیلا ایجاد می شه، اما بقیه مشکلات هم می تونن از همین دلیلا ناشی شن.  

ضعف عمومی بدن
آدمایی که بیشتر احساس ضعف و سستی و بی حالی دارن دچار ضعف عمومی هستن. اونا نباید هر غذایی رو بخورند و تنها غذاهایی که مقوی هستن واسه شون در اولویت قرار میگیره. به کار گیری گوشت بره، جوجه مرغ، کبک، عصاره گوشت و نخودآبی که با پیاز فراوون جفت و جور شده باشه، مربای شقاقل، زنجبیل، نارگیل، تخم مرغ، شیربرنج و هریره بادام واسه کسائی که دچار ضعف عمومی هستن، لازمه. مصرف روزانه و دائمی از این خوراکیا ضعف رو نابود می کنه و بنیه فرد رو قوی می کنه.
ضعف قوای جنسی
 میل جنسی یا اشتهای جماع اسامی جور واجور قوای جنسی در طب سنتی هستن که در هر کسی شدت و ضعف میگیره. کسائی که قوای جنسی ضعیفی دارن باید هر چی سریع تر درمان رو شروع کنن. بخشی از درمان به تصمیمات تغذیه ای مربوط می شه. در طب سنتی می گن مثل این افراد باید از غذاهای «مبهوی» یا تقویت کننده رابطه زناشویی مصرف کنن که قدرت تغذیه بالا و طبع گرمی دارن.
ضعف اعضای رئیسه
در اصطلاح طب سنتی به اندامایی که نقش حیاتی دارن، اعضای رئیسه یا اندامای شریف می گن. زندگی همه آدما به کارکرد قلب، مغز و کبد بستگی داره. در مردها بیضها هم جزء اعضای رئیسه به حساب میان.
ضعف قلب: آدمایی که در تنفس دچار مشکل هستن یا دچار تنگی نفس هستن و احساس مریضی دارن، از ناحیه قلب ضعیف هستن. به مثل این افراد پیشنهاد می شه از خوراکیای مقوی قلب استفاده کنن تا سلامت شون رو به دست بیارن. سیب، آب سیب، به، انار، انگور، گلاب، عرق بیدمشک، عرق بهارنارنج، عرق نسترن، شربت سکنجبین، زعفران و تخم مرغ غذاهای مقوی قلب هستن.
ضعف مغز: کسائی که  دچار ضعف مغز یا دماغ هستن حرکات شون به کندی انجام می شه. خوراکیایی که مصرف شون می تونه حال مثل این افراد رو بهتر کنه، شامل موارد زیره: بادام پوست گرفته، پختن گوشت پرندگان با نخود و زعفران، تخم مرغ، مصرف دارچین و میخک، عصاره گوشت، دمنوشایی مانند دمنوش بابونه، بادرنجبویه، میوه و سبزیجاتی مثل انگور، سیب، به، مویز، ریحان و گلاب.
ضعف کبد: در طب سنتی کبد، محل اجتماع اخلاط چهارگانه و عضویه که در تامین تندرستی خیلی مهمه. مشکل در کبد باعث دچار شدن به سوء مزاجا می شه. کسائی که دچار ضعف کبدی هستن، معمولا دچار مشکل در رابطه جنسی هستن.  واسه این افراد مصرف غذاهای مقوی کبد راه چاره س. پسته، بادام، فندق، مویز، کاسنی، آب سیب، آب انار، سکنجبین و گوشتای سریع الهضم پرندگان و گوسفند باعث تقویت کبد می شه.
ضعف بیضه: اگه بیضها دچار سوءمزاج شن، کارکرد طبیعی شون دچار مشکل می شه و بر میل جنسی و بقیه مشکلات هم اثر میذاره. سوءمزاج گرم و تر باعث پرمیلی جنسی می شه ولی ضرری به فرد نمیرسونه، اما در سوءمزاجای گرم و خشک با اینکه میل جنسی زیاده اما رابطه زناشویی تکراری به سلامت آسیب میرسونه، پس مصرف غذاهایی که طبع سردی دارن، پیشنهاد می شه. 
علاوه بر شکلای جور واجور ضعفایی که برشمرده شد، سوء مزاجای جور واجور هم در بروز مشکلات جنسی نقش تعیین کننده ای دارن. سوء مزاج وقتی به وجود میاد که تعادل به هم می خوره و تو یه مزاج زیاده روی پیش میاد.

غلبه سوءمزاج خشک
واسه تشخیص اینکه کسی دچار سوءمزاج شده، باید به نشونه ها توجه کرد. اگه مایع منی غلیظ و فشرده باشه و به سختی خارج شه یعنی این فرد سوءمزاج خشک داره و در صورت مقاربت زیاد سلامتش آسیب می بینه. اینجور آدمایی در برنامه غذایی شون باید از غذاهای تر بیشتر استفاده کنن. خوردن شیر، شیر با ترنجبین، فرنی، سوپ، آب گوشت و آبمیوها در این مورد موثر واقع می شه.
غلبه سوء مزاج سرد
در مبتلایان به سوء مزاج سرد مایع منی غلیظه و به سختی خارج می شه، حرکت منی به دلیل کمبود گرما کنده، نعوظ بعد از دخول کامل می شه و رنگ ادرار به سفیدی می زنه.  مصرف غذاهایی که طبیعت گرم دارن، این نوع از سوءمزاج رو بهتر می کنن مانند پسته، بادام، دارچین، زعفران، تخم هویج، تخم شاهی، تخم زنجبیل، نخود پخته، گوشت گنجشک، نارگیل، چلغوزه و مربای هویج. از طرفی دیگه یه سری خوراکیا که طبع سرد دارن، نباید مصرف شن مثل ماست و دوغ ترش.
سوءمزاج گرم
آدمایی که دچار سوءمزاج گرم هستن، میل جنسی زیادی دارن، مایع منی شون غلیظه، رنگ مایع منی در اونا به زردی تمایل داره و خروج اون با کمی احساس سوزش همراه س، بیضهایی بزرگ با عروق برآمده دارن و سرعت انزال شون بالاست. اینجور آدمایی باید نوشیدنیایی با طبع سرد بنوشن مثل سکنجبین، شربت لیمو، شیر و دوغ شیرین. هم اینکه خوردن انار، رب انار، خیار، خرفه، زرشک، آلو، آش غوره و برنج واسه شون خوبه.
سوءمزاج تر
کسائی که دچار این نوع سوءمزاج هستن، مایع منی شون رقیق و زیاده و رنگ مایع منی به سفیدی می زنه. اینا بهتره غذاهای با طبع گرم و خشک بخورن. گوشت گنجشک، غذاها با روش پخت کبابی، ادویه هایی مثل دارچین، میخک، هل، آویشن، شید، موز، گردو، تخم مرغ، مربای شقاقل، مربای زنجبیل، میگو، گوشت کبوتر، شاهی، سیر و زیره باعث بهتر شدن سوء مزاج تر می شه. علاوه بر اینکه غذاهای با طبع تر مانند ماءالشعیر، خیار، ماست و دوغ اصلا واسه مبتلایان به سوءمزاج تر مناسب نیس.
مشکل زودانزالی
یکی از مشکلات شایع جنسی در مردان زودانزالیه. در طب سنتی واسه زودانزالی سه دلیل کلی رو برمی شمارند:
1. غلبه سوءمزاج سرد و تر (طی این مشکل، قوه نگهدارنده بسیار ضعیف عمل می کنه)
2. غلبه سوءمزاج گرم و تر (در افراد گرفتار به این سوء مزاج رابطه زناشویی تکراری اشکالی ایجاد نمی کنه)
3. ضعف اعضای رئیسه
تصمیمات تغذیه ای واسه هر کدوم از این ضعفا و سوء مزاجا قبلا توضیح داده شده، پس کسی که دچار زودانزالیه باید پیشنهادای تغذیه ای این موارد رو رعایت کنه تا بهتر شه.
مشکل نعوظ
ورود خون به درون عروق آلت باعث طویل و کلفت شدن اون می شه. وقتی این حالت ایجاد نمی شه، درواقع اختلالی در کار هست. در بیشتر موارد مشکل نعوظ بر اثر سه دلیل کلی به وجود میاد:
1. ضعف و لاغری بدن؛ مصرف مواد غذایی با ارزش غذایی بالا به این افراد پیشنهاد می شه.
2. ترک جماع؛ ترک جماع ولو واسه یه مدت کوتاه می تونه باعث ضعف و سستی آلت شه. در این شرایط خوردن نخود، شلغم، پیاز، زنجبیل و دارچین می تونه به بهتر شدن شرایط کمک کنه.
3. سستی عصب آلت تناسلی؛ غلبه خلط بلغم در آلت باعث ایجاد سستی می شه. مصرف غذاهای با طبیعت گرم و نفاخ در درمان این مشکل موثره. خوراکیایی مثل پیاز، نخود، شلغم، زنجبیل و باقلا.

بی میلی جنسی ژنتیکه؟
بعضی بی میلیای جنسی می تونه ژنتیک باشه. یعنی هورمونای مردونه از اول تولد از حد متعادل کمتر هستن. اما نوع دیگری از بی میلی بعدا به وجود میاد که با اصلاح روشای تغذیه ای و سبک زندگی راحت تر بهبود پیدا میکنه. اما نباید از نظر دور داشت که این مشکل فقط از ضعف قوای جنسی نشأت نمی گیره و مسائل روانی هم بر اون تاثیر مستقیمی میذاره. اعراض نفسانی شامل استرس، غم، احساس ترس و… می تونه باعث کاهش تمایل فرد به ایجاد رابطه زناشویی شه.
مصرف موادمخدر باعث افزایش میل جنسی می شه؟
بعضی به دنبال این تصور باطل و غلط که «مصرف موادمخدر می تونه میل جنسی رو زیاد کنه» خود رو گرفتار اعتیاد می کنن. غافل از اینکه مواد افیونی نه فقط اینجور کارکردی ندارن و میل جنسی رو بیشتر نمی کنن بلکه برعکس مشکل نعوظ میان معتادان بسیار شایعه تا اونجا که واسه درمان این مشکل اول باید اعتیادشان رو به طور کامل ترک کنن بعد با به کار گیری یه سری تصمیمات تغذیه ای سلامت شون رو بازیابند.

منبع : برترینا

منبع :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *