با این تست ساده | در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید+عکس | ورزش

با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتون باخبر شید+عکس

کارشناسان قلب تستی رو کشف کردن که با انجام اون در خونه می تونین از سلامت این اندام حیاتی بدن خود خبردار شین.

قلب عضو حیاتی بدن بوده و مرگ و زندک آدم به  کارکرد درست اون بستگی داره. ما به شما یه تست ساده و عجیب  که کمتر از یه دقیقه وقت شما رو میگیره، معرفی می کنیم.

 

شما می تونین با انجام این روش ساده در خونه از سلامت قلب خود خبردار شین. کارشناسان قلب و فیزیولوژی گردش خون درستی روش زیر رو ثابت کردن.

 

این تست ساده از سلامت قلبتون خبر میده. در این روش روی زمین نشسته و پاهاتون رو دراز کنین، حالا تلاش کنین نوک انگشتان دستتون رو به انگشتای پاهای خود برسونین، اگه موفق شدید اونا رو لمس کنین یعنی قلب شما سالمه و مثل ساعت کار می کنه.

 

 

 

 

محققان این تستا رو روی 526 شرکت کننده بین 20 و 83 ساله در آمریکا (تگزاس شمالی) انجام دادن، در تموم طول تحقیقات فشار خون و سلامت قلب و عروق شرکت کنندگان از نزدیک مورد بررسی قرار می گرفت.

 

در آخر تحقیقات، محققان به این نتیجه رسیدن بین انعطاف پذیری عروق و بدن مخصوصا در افراد بالای ۴٠ سال رابطه هست. علاوه بر این کشف، اونا تایید کردن، آدمایی که از بیماریای قلبی رنج می برن قادر به لمس انگشتان پای خود نیستن.

 

محققان اعلام داشتن: اگه می خواین مطمئن شید که شما از یه آسیب قلبی رنج می برید یا خیر، شک نداشته باشین باید این روشای عجیب رو امتحان کنین. اگه در حال نشسته  قادر به لمس انگشتان پاهای خود نبودین ما به شما پیشنهاد می کنیم هر چی سریعتر به یه دکتر متخصص قلب مراجعه کنین.

 

.

منبع :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *