با این جراحی دیابت را دور بزنید

این  روش جراحی می تونه بهبودی پایداری رو در بعضی از بیماران گرفتار به دیابت بسازه و باید به عنوان یه انتخاب درمانی زودتر واسه مریضایی که قادر به کنترل مریضی دیابت خود نیستن، درنظر گرفته شه.

یافته های یه تحقیق تازه نشون میده که جراحی کاهش وزن می تونه خطر دچار شدن به دیابت نوع دو رو تا حد زیادی کم کنه.

بی.بی.سی، در این تحقیق که با سرپرستی پژوهشگری از دانشگاه کینگز کالج لندن انجام شده، پزشکان بیشتر از 5000 نفر رو واسه آزمایش تاثیر عمل چاقی روی سلامت فرد زیر نظر قرار دادن.

چاقی زیادتر از اندازه و دیابت نوع دو شدیدا به هم در رابطه هستن؛ هرچه فرد چاق تر باشه، احتمال دچار شدن به دیابت در اون بیشتر می شه.

فرق خیره کننده

در تحقیق تازه وضعیت 2167 نفر که عمل لاغری انجام دادن با همین تعداد از آدمایی که دچار چاقی زیادتر از اندازه هستن و جراحی نکرده ان، مقایسه شده.

در میان گروه اول 38 مورد دچار شدن به دیابت نوع دو دیده شد، اما تعداد مبتلایان در گروه دوم 177 نفر بود؛ یعنی هشتاد درصد کاهش دچار شدن در صورت انجام عمل.

هرساله حدود سه در صد از کسائی که دچار چاقی بیشتر از اندازه هستن به دیابت نوع دو گرفتار می شن، هرچند که عمل لاغری این رقم رو تا 0,5 درصد کم می کنه.

جراحی کاهش وزن الان به عنوان یکی از آخرین روشای درمانی واسه کسائی که چاقی و داشتن چربی زیادتر از اندازه سلامتی اونا رو تهدید می کنه، استفاده میشن.

در بریتانیا این جراحی فقط واسه کسائی جزو خدمات رایگان پزشکیه که چاقی بیشتر از اندازه جانشون رو تهدید می کنه و بقیه روشای درمانی روی اونا نتیجه بخش نبوده.

منبع : hidoctor.ir

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *