با این خوراکی جنین زنان باردار قد بلند میشود | سبزیجات

با این خوراکی جنین زنان باردار قد بلند میشه

زنان باردار باید به تغذیه خود اهمیت زیادی بدن . اونا باید واسه رشد بهتر جنین خود از مواد غذایی به درد بخور شامل فیبر و ویتامینای بسیار استفاده کنن تا جنینی سالم رو پرورش بدن . به گزارش ایران ناز یکی از بهترین خوراکیهایی که زنان باردار میتونن استفاده کنن خرماست . خرما پر از فیبر و مواد غذایی خوبه.

 

همونطور که میدونید دوران بارداری هر زنی، زمان بروز هوسایی واسه مصرف مواد غذایی مختلفه. اما اگه شمام به عنوان یه مادر باردار، می خواین از فواید اون چیزی که می خورید واسه سلامت بدن خود و جنین داخل رحمتون مطمئن شید، حتما قبل از مصرف هر گونه ماده غذایی در این دوران حساس، با یه دکتر متخصص زنان و زایمون مشورت کنین.

 

وقتی که زنی حامله می شه، تقریبا در مورد اون چیزی که باید بخوره، دچار پریشونی و گیجی می شه. به خاطر همین، علاوه بر نوع ماده غذایی که یه زن باردار مصرف می کنه، تاریخ مصرف درج شده روی بسته اونم باید واسه اون مهم باشه.

 

جالبه بدونین که عقاید متفاوتی در این مورد هست. بعضی از کارشناسان تغذیه، مصرف همه مواد غذایی رو در اندازه زیاد واسه زنان باردار پیشنهاد می کنن، در حالی که بعضی از پزشکان متخصص زنان و زایمون باور دارن که زنان باردار باید در مصرف همه مواد غذایی حد میونه روی رو رعایت کنن.

 

با این حال، یادتون باشه که بهترین راه واسه نابود کردن تموم تردیدها و اطمینان کامل از امنیت مصرف مواد غذایی جور واجور در دوران بارداری، مشورت کردن با یه دکتر متخصص زنان و زایمونه. واسه این منظور، در ادامه این مقاله در مورد حولوحوش مثبت و منفی مصرف خرما در دوران بارداری مطالبی ارائه داده شده، تا به شما مادران جوون و بی تجربه کمک کنه که در دوران بارداری خود در مورد مصرف این ماده غذایی بسیار مغذی رفتاری آگاهانه داشته باشین.

 

در ادامه این مقاله، به خاطر راهنمای زنان حامله، در مورد ارزش غذایی خرما و مصرف اون در دوران بارداری به طور کامل بحث شده. در واقع، مقاله اثبات می کنه که که مصرف این ماده غذایی در دوران بارداری زنان خوبه و یا نه.

 

 

ارزش غذایی هر 100 گرم خرما به توضیح زیره:

• انرژی 282 کیلوکالری

• پروتئین 2.5 گرم

• فیبر 8 گرم

• چربی 0.4 گرم

• فولات 19 GS

• آهن 1.09 میلی گرم

• ویتامین 2.7 میلی گرم

• منیزیم 43 میلی گرم

• پتاسیم 656 میلی گرم

 

خوردن خرما در دوران بارداری:

 

تا حالا در تاریخ پزشکی، هیچ مطالعه و یا تحقیقی نشون نداده که لازمه مادران باردار میوه خرما رو از برنامه غذایی خود، به طور کامل حذف کنن. در واقع، بیشتر این تحقیقات ادعا می کنه که مصرف این ماده غذایی در دوران بارداری زنان می تونه به سلات مادر باردار و جنین داخل رحم اون کمک کرده و بدن هر دوی اونا رو از مواد مغذی و ویتامینای جور واجور بهره مند سازه.

 

خرما یه منبع غنی از پروتئین، فیبر و خیلی از ویتامینا مختلفه، در حالی که چربی بسیار کمی داره. هم اینکه، این میوه مغذی شامل ترکیبی از فیبر محلول و نامحلوله که مصرف ان واسه حفظ سلامت سیستم گوارشی زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد خیلی خوبه. هم اینکه، جالبه بدونین که میوه خرما دارای مقدار مناسبی از قند طبیعی بوده و پر از پتاسیم و سدیم کمتریه. در نتیجه، میشه ادعا کرد که مصرف اون به تنظیم سیستم عصبی مادران باردار و جنین داخل رحمشون کمک زیادی انجام میده.

 

در ادامه این مقاله، به بعضی از مهم ترین امتیازات مصرف خرما در دوران بارداری اشاره شده. این موارد عبارتند از:

 

1. تامین انرژی لازم در دوران بارداری با خرما:

 

بدن زنان در دوران بارداری، به مقدار زیادی انرژی نیاز داره، که مصرف خرما سریع ترین راه واسه ارائه انرژی به بدن این افراد هستش.

 

2. داشتن بدن کشیده و بلند جنین با خوردن خرما در دوران بارداری:

 

پروتئینا معمولا تشکیل شده از اسید آمینها هستن، که سلولای بدن مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد رو میسازن. با در نظر گرفتن این توصیفات، واسه این که بدن کودکی کشیده و بلند شه و از رشد کافی بهره مند باشه، باید از دوران جنینی و در داخل رحم مادرش پروتئین کافی دریافت کنه. پس، مادران حامله باید واسه پشتیبانی از رشد نوزاد داخل رحم خود و برآورده کردن نیازای بدن اون حتما پروتئین رو به مقدار مناسبی مصرف کنن.

 

3. کنترل وزن در بارداری با خرما:

 

آز اون جایی که واسه سالم نگه داشتن دستگاه گوارش زنان باردار، باید بدن این افراد رو از بروز مشکل یبوست در امان نگه داشت، پس مصرف میوه خرما که دارای مقدار فیبر بالاییه، گزینه خوبی هستش. علاوه بر این موارد، مصرف میوه خرما می تونه سطح کلسترول خون مادران باردار رو تنظیم کرده و بدن این افراد رو از دچار شدن به شکلای جور واجور عفونتا مراقبت کنه. با شروع روند بارداری، مادران در خطر دچار شدن به فشار خون و دیابت دوران بارداری قرار دارن، که مصرف فیبر زیاد در این دوره حساس کمک می کنه تا از بروز این مشکلات در بدنشون جلوگیری کنن.

 

در آخر، یادتون نره که مصرف میوه خرما در دوران بارداری، واسه حفظ وزن متعادل زنان هم خیلی خوبه. به دلیل این که بیشتر زنان در دوران بارداری خود، زیادتر از اندازه گرسنگی می کنن، پس مصرف فیبر زیاد می-تونه احساس گرسنگی رو در بدن اونا کنترل کرده و احساس پر بودن معده رو واسه یه مدت طولانی جفت و جور می کنه.

 

خرما واسه حفظ سلامت سیستم گوارشی زنان باردار و جنین خیلی خوبه

 

4. خرما و جلوگیری از مشکلات مادرزادی:

 

همونطور که میدونید فولات و یا اسید فولیک در تشکیل سلولای نوین بدن زنان باردار و جنین داخل رحم این افراد بسیار موثر بوده و از بروز مشکل کم خونی در بدن زنان باردار جلوگیری می کنه. هم اینکه، مصرف این میوه در پیشگیری از بروز نقائص هنگام تولد در بدن نوزادان که بسیار هم خطرناکه، به درد بخوره. در آخر، جالبه بدونین که مصرف منظم این میوه ممکنه از آسیب رسیدن به مغز و نخاع نوزاد، مانند بروز مریضی اسپینا بیفیدا و آنانسفالی در بدن اونم جلوگیری کنه.

 

5.رشد استخون جنین با ویتامین K موجود در خرما:

 

ویتامین K نقش کلیدی در لخته شدن خون زنان باردار داشته و در قوی نگه داشتن استخوانای بدن خود مادر باردار و جنین داخل رحم اونم نقش حیاتی بازی می کنه. هم اینکه،یادتون نره که کمبود ویتامین K در بدن مادران باردار می تونه بسیار خطرناک باشه، چون این مادران موقع بروز جراحات و زخما در خطر لخته نشدن خون قرار می گیرن که این حالت می تونه زندگی خود مادر و جنین داخل رحم اونو تهدید کنه. علاوه بر این موارد، کمبود این ویتامین در بدن زنان باردار، باعث رشد نیافتن استخوانای جنین داخل رحم اون می شه.

 

با این خوراکی جنین زنان باردار قد بلند میشه

6. تامین آهن زنان باردار با خرما:

 

همونجوریکه میدونید وجود آهن در بدن زنان باردار، نقش مهمی رو در انجام پروسهای متابولیکی اجرا می کنه. علاوه بر این مورد، آهن همراه با مولکول گلوبین، در تولید اکسیژن و رسیدن اون به تموم سلولای بدن مادران باردار و جنین داخل رحم این افراد بسیار موثره.

 

که رسیدن آهن به بدن زنان در هر دوره از زندگی، به خصوص در دوران بارداری خیلی با اهمیته، چون آهن بخشی جدانشدنی از میوگلوبین، کلاژن، آنزیمای بدن مادران باردار و جنین داخل رحم این افراده. در آخر، یادتون باشه که رسیدن آهن کافی به بدن جنین داخل رحم زنان باردار مانع بروز کم خونی در بدن اونا شده و باعث می شه که سیستم ایمنی بدن نوزاد قوی تر شه.

 

7. جلوگیری از مشکل کلیوی با خوردن خرما در بارداری:

 

یادتون باشه که پتاسیم یکی از الکترولیتای مهم موجود در بدن زنان باردار و جنین داخل رحم این افراده. هم اینکه، وجود این ماده معدنی به درد بخور در حفظ و کنترل فشار خون زنان باردار هم بسیار به درد بخوره. یادتون نره که وجود پتاسیم کافی در بدن زنان باردار، به حفظ تعادل آب در اون کمک کرده و سلامت قلب، دستگاه گوارش و کارکرد عضلات این افراد رو تضمین می کنه. به خاطر همین، پزشکان متخصص زنان و زایمون ادعا می کنن که مصرف پتاسیم در دوران بارداری، به بدن این مادران کمک می کنه تا اعصاب و عضلات خود رو کنترل کنن.

 

کمبود پتاسیم در بدن زنان باردار می تونه باعث بروز مشکلات کلیوی شده و منتهی به مرگ فرد شه.

 

8. زایمون آسون تر با خوردن خرما در بارداری:

 

وجود منیزیم در بدن زنان باردار کمک می کنه تا حمل و نقل یونای کلسیم و پتاسیم از راه غشای سلولی که در انقباضات عضلانی و ریتم طبیعی قلب موثر هستن، به صورت فعال انجام گیرد. هم اینکه، رسیدن منیزیم کافی به بدن مادران باردار در تشکیل دندانا و رشد مناسب استخوانای جنین داخل رحم افراد بسیار موثر بوده و کمک می کنه تا سطح قند خون در بدن خود مادر هم در حالت طبیعی کنترل شه.

 

جالبه بدونین که یافته های تحقیقات گذشته محققان نشون داده که مصرف کم منیزیم در دوران بارداری زنان می تونه منتهی به گرفتار شدن زنان حامله به فشار بالا خون، مشکلات کبد و کلیه و مشکلات بینایی شه. هم اینکه، تحقیقات درج شده در مجله زنان و زایمون سال 2011 نشون میده زنائی که در دوران بارداری خود منیزیم رو به اندازه کافی گرفتن، زایمون آسونی داشتن، چون رسیدن منیزم به بدن این افراد باعث اتساع راحت دهانه رحم شده و مدت زمان انجام روند زایمون طبیعی رو کم می کنه.

 

پس، اگه شمام به عنوان یه زن حامله تصمیم دارین تا بچه خود رو با زایمون طبیعی به دنیا بیارین، بهتره آمادگی خود رو واسه تولد طبیعی نوزادتون در ماه های اولیه دوران بارداری به اطلاع دکتر معالج خود برسونین.

 

با این حال، اون چیزی که این وسط خیلی با اهمیته و همه زنان باردار باید همیشه اونو به یاد دارا باشن، اینه که رعایت حد میونه روی در مصرف هر چیزی بهترین گزینه هستش. هم اینکه، به عنوان یه خانوم باردار باید تاریخ مصرف درج شده روی بسته مواد غذایی رو هم مورد توجه خود بذارین. در آخر، به عنوان یه وقتی که شما به عنوان یه زن حامله، هوس خوردن مواد غذایی خوشمزه و سالم رو تو سرتونه، هم مشورت کردن با دکتر متخصص زنان و زایمون رو یادتون نره!

 

مطالب در رابطه:

 

ماسک خرمالو و خواص جالبش روی پوست

 

راز درست کردن کیک خرما با شکلات

 

با رعایت این نکات دوقلو باردار شید

 

.

منبع :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *