عنوان کامل پایان نامه :

 رتبه بندی استراتژی مدیریت دانش با بهره گیری از رویکرد تلفیقی ANP و DEMATEL

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

انتقال و توزیع دانش، انتقال سازمانی و فناورانه­ی داده­ها، اطلاعات و دانش را دربر می­گیرد. ظرفیت سازمان برای جابجایی دانش، بیانگر قابلیت انتقال و به اشتراک گذاشتن قدرت می باشد که لازمه­ی موفقیت شرکت میباشد؛ دانش بایستی به دقت و به سرعت در سراسر سازمان یا حوزه­های شرکت توزیع گردد (O’Dell & Grayson, 1999). انتقال دانش می­تواند به صورت آگاهانه و ارادای یا ناآگاهانه و غیرارادی انجام پذیرد.

انتقال ارادی دانش در داخل سازمان: دانش ممکن می باشد آگاهانه به طرق مختلف منتقل گردد. روش­های مکتوب شامل ارتباطات فردی از قبیل یادداشت­ها، گزارش­ها، تابلو اعلانات و همچنین انواع نشریات داخلی با بهره گیری از امکانات ویدئویی، صوتی، و چاپ، می باشد. کنفرانس­های ملی، اختصار مقالات، آموزش استاد شاگردی و آموزش از طریق مشاوران خارجی یا مشارکت در دوره­های رسمی، فرصت­های اضافی برای تبادل اطلاعات ارائه می­کنند. چرخش شغلی یا جابجایی نیروی انسانی می­تواند برای گسترش دانش در سایر حوزه­های سازمان برنامه ریزی گردد، گرچه در مقایسه با شرکت­های بزرگ، بسیاری از بخش­ها ممکن می باشد دوره­های کوتاه­مدت برای متقاضیان و نیازهای خاص، ارائه کنند.

انتقال غیرارادی دانش در داخل سازمان: همچنین سازمان ممکن می باشد غیرارادی به شیوه­های متعدد به انتقال دانش مبادرت کند. چرخش در مشاغل یکنواخت، داستآن‌ها و اسطوره­ها، نیروی کار موقتی و شبکه­های غیررسمی، دانش را به حوزه­های مختلف سازمان منتقل می­کنند. بسیاری از یادگیری­های غیررسمی در قالب وظایف روزمره و اغلب در تعاملات اجتماعی برنامه ریزی نشده میان افراد رخ می­دهد. هر قدر فرایند انتقال ارادی یا برنامه ریزی شده­ی دانش کمتر باشد، دانش بالقوه بیشتر از دست می­رود (Analoui et al, 2013).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

–  شناسایی شاخصهای اثرگذار بر انتخاب استراتژی مدیریت دانش

2- ارائه مدل تلفیقی انتخاب استراتژی مدیریت دانش با رویکرد ANP و DEMATEL

3-  انتخاب استراتژی مدیریت دانش در شهرداری تهران با بهره گیری از رویکرد تلفیقی ANP و DEMATEL

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  رتبه بندی استراتژی مدیریت دانش با بهره گیری از رویکرد تلفیقی ANP و DEMATEL با فرمت ورد

دانلود متن کامل پایان نامه در این لینک